تبلیغات
شهیـــــ نامه ــــــد - شهید حجةالاسلام سید علی اندرزگو
شهیـــــ نامه ــــــد
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 27 مرداد 1390 توسط یه چشم به راه / یه دلتنگ
http://www.pic.iran-forum.ir/images/b06dlry3k3qhxo6z50w.jpg
 
میهمان پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم

خدا رحمت كند علمای بزرگ را! مرحوم «كشمیری» یكی از این علمای بزرگ در قرن اخیر است كه از بازماندگان و شاگردان مرحوم قاضی - رحمة الله علیه - به شمار می‏روند. خداوند عنایتی به ایشان كرده بود و ایشان بعضی از مسائل را پیش ‏بینی می‏كردند؛ از جمله‏ ی این پیش ‏بینی ها خبر شهادت «شهید اندرزگو» بود كه به صورت تلفنی به شهید فرمودند: ان شاء الله امسال میهمان جدت هستی».
خود شهید هم در ماهها و روزهای آخر، به دوستان و خانواده، اشاره‏ هایی كرد كه من دیگر رفتنی هستم؛ حتی به همسرشان كه در روزهای آخر برایشان لباس برده بود، گفت: «شاید این آخرین دفعه‏ ای باشد كه مرا می‏بینید». زمانی هم كه قصد آمدن به تهران را داشت گفته بود: «این آخرین سفر من و آخرین دیدار من با شما است».
قبل از سفر، سفارش هایی به همسرشان درباره‏ ی تربیت فرزندان كرد و به وی گفت: «سعی كن كه بچه ‏ها در راه اسلام قرار بگیرند». آرزو داشت فرزندانش طلبه شوند. خیلی به كسوت روحانیت علاقه داشت؛ حتی پیش از آن لباس تهیه كرده بود كه اگر انقلاب پیروز شد، لباس اصلی خود را كه لباس سادات بود بر تن كند. خلاصه، در همان سفری كه به تهران داشت، به شهادت رسید و این نشانه‏ هایی بود كه مشخص می‏ كرد پدر از شهادتش باخبر است (نشریه‏ی یالثارات، ش 108، 23 / 8 / 1379، ص آخر.)
راوی: فرزند شهید
 طبقه بندی: خاطرات، 
درباره وبلاگ

شهادت را نه در جنگ ، در مبارزه می دهند

ما هنوز شهادتی بی درد می طلبیم

غافل که شهادت را جز به اهل درد نمی دهند . . .
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
وصیت نامه شهدا
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
قالب وبلاگ